Bajeczki... nie tylko dla Majeczki. Mądre bajki z dobrą puentą.

Nowy produkt

Psychologia pozytywna? Mindfulness? Uważność? Równowaga psychiczna? Szczęście?

A po co to dzieciom i nam?… Przekonaj się sam. Przeczytaj jedną bajkę, albo dwie :)

Może Twoje dziecko nabierze innej perspektywy na te same problemy, a może tę nową perspektywę dzięki metaforze i mądrości ukrytej w bajce zdobędziesz Ty sam?

Przesyłka Pocztą Polską GRATIS!

Więcej szczegółów

45,60 zł brutto

-20%

57,00 zł brutto

Opis

Autor Dorota Kościukiewicz-Markowska
Ilustrator Maja Markowska
Format 280 x 170mm
Ilość stron 166
Oprawa twarda
Język polski
ISBN 978-83-935376-1-7

Więcej informacji

Kiedy ostatnio czytałeś dziecku bajkę? A kiedy ostatnio czytałeś bajkę sobie, ot tak, po prostu dla przyjemności? Spróbuj. Może przekonasz się, że w pozornie banalnej historyjce skrywa się jakaś prawda warta jej odkrycia…

 „Bajeczki... nie tylko dla Majeczki” to piętnaście wyjątkowych historii, mnóstwo psychologii pozytywnej, moc oryginalnych ilustracji i dużo, dużo miłości! Książka powstała w wyniku współpracy mamy z sześcioletnią córeczką. Mama – Dorota Kościukiewicz-Markowska historie spisała, a córeczka – Maja Markowska je ilustrowała. W ten sposób powstał niezwykły kolaż doświadczenia dorosłego ze spontanicznością małego dziecka. Najlepszy eliksir nie tylko na wieczorne zasypianie!

 „Bajeczki... nie tylko dla Majeczki” to pozycja, którą można z powodzeniem polecić zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie tylko znawcom psychologii. Zawarte w książce bajki poruszają wiele trudnych zagadnień związanych z przezwyciężaniem negatywnych emocji, poszukiwaniem własnej indywidualności i dochodzeniem do psychicznej równowagi. Historie pełne wyimaginowanych bohaterów, zwierząt, elfów, tajemniczych wróżek, uczą odkrywania swoich atutów, wychodzenia poza tradycyjną strefę komfortu, a nawet bezpiecznego przekraczania ustanowionych od zawsze granic. Ich młodzi bohaterowie, dzięki odwadze myślenia i niezwykłej wewnętrznej sile przezwyciężają ograniczenia, odkrywają potęgę komunikacji, uczą się wiary w siebie i we własne możliwości. Niejednokrotnie poznają też wartość przyjaźni i pozytywne aspekty komunikacji, a także dochodzą do cennych wniosków, że w każdym człowieku tkwi ukryte dobro… które wystarczy dostrzec.

"Bajeczki... nie tylko dla Majeczki" są to bajki terapeutyczne dla dorosłych i dla dzieci, stworzone po to, aby poszerzyć punkt widzenia, aby odkryć w sobie mądrość. Pokazujemy w nich, że dany problem czy sytuację można zobaczyć z szerszej perspektywy - tak byśmy mogli lepiej podejmować decyzje i dzięki temu szczęśliwiej żyć:)

Łamiemy w nich pewne nieaktualne stereotypy, stawiamy pytania, przedstawiamy temat z innego kąta, uczymy "dobrych" wartości, odświeżamy z lamusa pewne cechy charakteru, które nie są dziś na topie.

Jest to książka, która w swojej metaforze zawiera dużo elementów psychologii, szczególnie przedstawia temat emocji, niekiedy ciężkich relacji międzyludzkich ale też i dążenia człowieka do równowagi i szczęścia. Pokazuje też smutki, cierpienie, osamotnienie czy nawet śmierć - jako naturalne elementy życia oraz przedstawia drogę, jaką każdy bohater przebywa by na koniec dotrzeć jak to w bajkach bywa do dobrej puenty:)

O AUTORKACH:

Autorką wszystkich bajek jest Dorota Kościukiewicz-Markowska. Na co dzień redaktor naczelna magazynu „Szczęście podaj dalej”   (www.szczesciepodajdalej.com). Uwielbia pisać o szczęściu, mówić o szczęściu i słuchać o szczęściu:). Jest absolwentką Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Założyła Szkołę Szczęścia, w której m. inn. uczy medytacji uważności oraz psychologii pozytywnej.

Więcej o Dorocie pod adresem: www.szkolaszczescia.com.pl/o-mnie

Autorką wszystkich ilustracji jest 6-letnia córeczka Doroty – Maja.

Cudowna istota, kochająca rysować tak bardzo, jak mama pisać. Maja zaczęła rysować zanim jeszcze zaczęła mówić, a jej najlepszą zabawką od zawsze był kawałek papieru i kredki. Przelewa więc uradowana na papier te wszystkie zwierzątka, księżniczki, zagubionych królów, piękne królestwa, obce planety czy zaczarowane lustra. W jej ilustracjach jest widoczna szczerość małego dziecka oraz wielka lekkość i radość tworzenia.

W książce wszystkie rysunki są wyłącznie jej autorstwa.

MEDIA O KSIĄŻCE:

Prezentacja bajek z programie "Widzi mi się" - Polsat News 2
O książce w audycji "Niedzielny poranek" - Radio Dla Ciebie
Recenzja książki na blogu nietypowerecenzje.blox.pl
Artykuł o książce i autorkach - Kurier Szczeciński
Artykuł na blogu Psychologiaprzykawie.pl
Artykuł o książce w serwisie Qlturka.pl

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: