Nie chwycisz wiatru w garść. Zobacz większe

Nie chwycisz wiatru w garść

1

Nowy produkt

Nowa powieść autorki powieści „Bez wysiłku”. Dorota Kościukiewicz-Markowska znowu zagłębia się w tematy związane z tym, w jaki sposób przyzwyczailiśmy się kierować naszym życiem i bezwzględnie wywraca nasze przyzwyczajenia do góry nogami...

Więcej szczegółów

39,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Dorota Kościukiewicz-Markowska
Format 280 x 170mm
Ilość stron 200
Oprawa miękka
Język polski
ISBN 978-83-935376-2-4

Więcej informacji

Gdy ułożony fizyk spotyka się z metafizyką, dzieją się rzeczy nieprzewidywalne i trudne do opisania. Taka właśnie jest nowa książka Doroty Kościukiewicz-Markowskiej, która po raz kolejny zagłębia się w tematy związane ze zrozumieniem natury ludzkiej. Na niemal każdym etapie powieści rozpatruje wiele kwestii psychologicznych i filozoficznych - nurtujących współczesnego człowieka, który w swym nieustannym biegu dociera do… nikąd.

„Nie chwycisz wiatru w garść” jest powieścią, którą śmiało zaliczyć można do literatury drogi… zarówno w znaczeniu dosłownym, jak i przenośnym. Jej główny bohater, przekonuje się bowiem o dwoistym znaczeniu słowa „droga” w momencie, w którym jego podróż ku poznawaniu odległych kultur zamienia się w wewnętrzną wędrówkę.

Niezwykle inteligentny, poukładany, wręcz „idealny” w swoim sposobie bycia oraz sposobie myślenia fizyk, w konsekwencji życiowego zdarzenia - dostrzega iluzję budowanej latami „idealnej” rzeczywistości, którą opierał na swojej specjalizacji - fizyce kwantowej. Przy okazji zauważa bezlitośnie, że jego usilne dążenie do realizacji życiowego schematu nie tylko nie daje żadnej satysfakcji, ale też jest przyczyną wewnętrznego zniewolenia, a co za tym idzie niedoceniania tego, co ważne i… ulotne.

Wyjątkowa podróż Daniela w głąb siebie, zaczyna być również podróżą czytelnika, który powoli aczkolwiek konsekwentnie zostaje zmuszony do własnej refleksji i przemyśleń. Książka dotyka bowiem najgłębiej zakorzenionych przekonań i bezwzględnie je podważa. Mało tego, automatyczne dążenie do czegoś, co nieosiągalne - odnoszące się do tytułowego wiatru, którego nie sposób schwytać, zamknąć w dłoni, zniewolić… ma w książce charakter globalny i może dotyczyć każdego z nas.


O AUTORCE:

Dorota Kościukiewicz-Markowska - redaktor naczelna magazynu „Szczęście – podaj dalej”. Założycielka Szkoły Szczęścia. Nauczyciel uważności i psychologii pozytywnej, pisarka, szkoleniowiec. Absolwentka Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie oraz Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Certyfikowany nauczyciel Heroic Imagination Project – programu „Rozumienie ludzkiej natury” profesora Philipa Zimbardo.

Zagadnienia dotyczące medytacji uważności studiuje i praktykuje od 2002 roku między innymi w „Casa Tibet” w Meksyku pod okiem Tonyego Karamy i Alana Wallace’a. Ukończyła liczne szkolenia dotyczące natury umysłu certyfikowane przez Instytut Mindfulness Nirakara z Madrytu.

Autorka powieści pt. „Bez wysiłku”, książki z bajkami dla dzieci pt. „Bajeczki nie tylko dla Majeczki. Mądre bajki z dobrą puentą” oraz albumu „Pałac kolorów”.

Poza tym – ogromna marzycielka. Wierzy, że świat można zmienić na lepszy, trzeba tylko zacząć od tego, co najbliżej, czyli od siebie. Idealistka osadzona jednak mocno w realiach absolutnie zmiennej rzeczywistości. Bo czym jest rzeczywistość, jak nie pewną subiektywną interpretacją tego, co widzimy, tego co słyszymy i tego, co odczuwamy?


UWAGA:
Kupując tą książkę w naszym sklepie możesz poprosić o dedykację autorki! (jeśli chcesz otrzymać egzemplarz z podpisem autorki to w uwagach formularza zamówienia napisz nam dla kogo ma być dedykacja)


Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nie chwycisz wiatru w garść

Nie chwycisz wiatru w garść

Nowa powieść autorki powieści „Bez wysiłku”. Dorota Kościukiewicz-Markowska znowu zagłębia się w tematy związane z tym, w jaki sposób przyzwyczailiśmy się kierować naszym życiem i bezwzględnie wywraca nasze przyzwyczajenia do góry nogami...

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: