Warsztaty PSYCHOKARDIOLOGIA (wprowadzenie) Zobacz większe

Warsztaty PSYCHOKARDIOLOGIA (krótkie szkolenie)

Podczas sześciogodzinnego szkolenia, które przeprowadzą wspólnie Dorota Kościukiewicz-Markowska oraz Agnieszka Flis-Plewik, dowiesz się w jaki sposób działają mechanizmy, które powodują nierównowagę w ciele i w umyśle.

Więcej szczegółów

400,00 zł brutto

Opis

Data 19 maja 2018 (sobota 10:00 – 16:00)
Miejsce Staromłyńska 20/13, Szczecin
Czas trwania 6h

Więcej informacji

Na warsztatach nauczysz się:  

Jeśli czujesz się zaniepokojony swoim stanem psychicznym i fizycznym, przy okazji czując ucisk w klatce piersiowej, kołatania serca i nagłe skoki ciśnienia oraz masz niekontrolowane wybuchy złości lub niepokoju to prawdopodobnie efekt nad-pobudzenia Twojego układu nerwowego współczulnego i automatycznej reakcji „walcz-uciekaj”.

Podczas sześciogodzinnego szkolenia, które przeprowadzą wspólnie Dorota Kościukiewicz-Markowska oraz Agnieszka Flis-Plewik dowiesz się w jaki sposób działają mechanizmy, które powodują nierównowagę w ciele i w umyśle. Kiedy wytwarza się kortyzol i adrenalina? Czy hormony stresu są „złe”? Czy może organizm działa prawidłowo, a podwyższone hormony chcą nam tylko coś zakomunikować? Jeśli tak, to co takiego? Zgłębimy odpowiedź na pytanie: w czym tkwi problem? Podczas szkolenia nauczysz się w jaki sposób pobudzić układ nerwowy przywspółczulny, tak by organizm sam doprowadził się do równowagi emocjonalnej i hormonalnej, łagodząc przy okazji – jak efekt domina – nieprzyjemne dolegliwości dochodzące z ciała. Poznasz również czym jest uważność, a także naukowe i medyczne podejście do świadomego oddechu, tak by móc równoważyć się sam, bez żadnych zewnętrznych podpór. Dzięki uważności i świadomemu oddychaniu nauczysz się również równoważyć i stabilizować swój umysł. Podczas szkolenia dotkniemy także aspektów psychologicznych, szczególnie modelu ABCD związanej z interpretacją myśli oraz Racjonalnej Terapii Zachowań.

_________

O autorkach programu:

Aga.jpg

Agnieszka Flis-Plewik

Lekarz kardiolog, specjalista w zakresie psychokardiologii oraz Racjonalnej Terapii Zachowań. W trakcie studiów z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Uwielbia pracę z ludźmi. W swojej pracy z pacjentami kardiologicznymi, oprócz typowego leczenia farmakologicznego - stosuje metody uwzględniające aspekty psychologiczne. Stara się w każdym pacjencie oprócz jego choroby zobaczyć prawdziwego człowieka razem z jego emocjami i potrzebami. Na co dzień z pasją towarzyszy pacjentom w procesie leczenia, wspierając ich w świadomym tworzeniu swojego zdrowia.

 

Dorota Kościukiewicz-Markowskiej

Absolwentka Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie SWPS oraz Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Certyfikowany nauczyciel Heroic Imagination Project – programu „Rozumienie ludzkiej natury” prof. Zimbardo. Ukończyła liczne szkolenia (Pedreguer - Hiszpania) dotyczące natury umysłu i uważności prowadzone przez Alana Wallace”a - certyfikowane przez Instytut Mindfulness Nirakara z Madrytu.

Pomysłodawczyni i redaktor naczelna magazynu „Szczęście – podaj dalej”. Założycielka Szkoły Szczęścia. Nauczyciel uważności i psychologii pozytywnej, szkoleniowiec, mówca, felietonistka (m. inn. Magazyn Mayer), pisarka: „Nie chwycisz wiatru w garść”, „Bez wysiłku”, „Bajeczki nie tylko dla Majeczki. Mądre bajki z dobrą puentą”, „Pałac kolorów”.

_________

UWAGA: warsztaty dla osób bez uzależnień od substancji psychoaktywnych, bez zaburzeń psychologicznych i psychicznych (szczególnie - silna, kliniczna depresja, choroba dwubiegunowa, psychozy) oraz dla osób nieprzyjmujących medykamentów zmieniających stany świadomości ani w trakcie leczenia psychiatrycznego.