Warsztaty ZROZUM SWÓJ UMYSŁ Zobacz większe

Warsztaty ZROZUM SWÓJ ROZUM (4 tygodnie)

4-o tygodniowy program uważności dla każdego.


Żyjesz jako tako? Byle jak? Zbadaj czy może być inaczej.

Więcej szczegółów

500,00 zł brutto

Opis

Data 15.05 - 05.06.2018
Miejsce Staromłyńska 20/13, Szczecin
Rozpoczęcie szkolenia 15 maja 2018
Zakończenie szkolenia 05 czerwca 2018
Czas trwania 4 tygodnie (4 x 2h - wtorki 18:00-20:00)

Więcej informacji

Na szkoleniu dogłębnie zbadamy czym jest uważność. Jaki jest jej cel? Czy może ona pomóc w życiu codziennym? Jeśli tak, to w jaki sposób? Będziemy wnikliwie badali fakty, nie wyobrażenia. Jakie są fakty z dziedziny neuronauk? Jakie są fakty z dziedziny psychologii? Dlaczego stres tak bardzo wpływa na nasz organizm? Skąd on pochodzi? Na szkoleniu przedstawiona zostanie interdyscyplinarna wiedza, która pozwoli zrozumieć funkcjonowanie mechanizmów umysł/mózg/ciało.p>

Podczas szkolenia poszukamy również odpowiedzi na pytanie – w jaki sposób działają nasze emocje? A także zgłębimy odpowiedź na pytanie – co można zrobić aby bardziej adekwatnie reagować na codzienne sytuacje?

Przyjrzymy się również temu, co według wiedzy psychologii pozytywnej buduje dobrostan człowieka, czyli zwykłe szczęście.

Prawdziwym sukcesem nie jest Twój stan posiadania, prawdziwym sukcesem jest zrozumienie tego, jak funkcjonujesz i w jaki sposób Twoje interpretacje wpływają na Twój świat. Zależność Twojej interpretacji i Twojego postrzegania ma z kolei wpływ na Twój komfort lub dyskomfort psychiczny. Uważność w bezpośredni sposób wpływa na stan postrzegania rzeczywistości. Zostawiasz niepotrzebne wyobrażenia, schematy, uwarunkowania. Zaczynasz bardziej być, odczuwać i żyć.

Tam gdzie jest Twoja uwaga, tam jesteś Ty. Gdzie jest Twoja?…

_________

O autorce programu:

Dorota Kościukiewicz-Markowskiej

Absolwentka Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie SWPS oraz Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Certyfikowany nauczyciel Heroic Imagination Project – programu „Rozumienie ludzkiej natury” prof. Zimbardo. Ukończyła liczne szkolenia (Pedreguer - Hiszpania) dotyczące natury umysłu i uważności prowadzone przez Alana Wallace”a - certyfikowane przez Instytut Mindfulness Nirakara z Madrytu.

Pomysłodawczyni i redaktor naczelna magazynu „Szczęście – podaj dalej”. Założycielka Szkoły Szczęścia. Nauczyciel uważności i psychologii pozytywnej, szkoleniowiec, mówca, felietonistka (m. inn. Magazyn Mayer), pisarka: „Nie chwycisz wiatru w garść”, „Bez wysiłku”, „Bajeczki nie tylko dla Majeczki. Mądre bajki z dobrą puentą”, „Pałac kolorów”.

_________

Program:  

Szczegółowy program warsztatów znajdziesz pod adresem www.stopstres.edu.pl/course/zrozum-swoj-rozum

_________

UWAGA: warsztaty dla osób bez uzależnień od substancji psychoaktywnych, bez zaburzeń psychologicznych i psychicznych (szczególnie - silna, kliniczna depresja, choroba dwubiegunowa, psychozy) oraz dla osób nieprzyjmujących medykamentów zmieniających stany świadomości ani w trakcie leczenia psychiatrycznego.